
Akik még nem jártak Kínában azok nem tapasztalhatták meg az ottani internetezési szokásokat és központi tűzfalat. Aki ezt a két tényezőt nem ismeri vagy nem akar vele foglalkozni annak nagy meglepetést okozhat a Kínában tartózkodás. Ez történt az egyik vásárlónkkal is, aki Magyarországon megvette a KidFit intelligens okosóráját és aztán kiköltözött Kínába.
Az egyik kedves KidFit okosóra tulajdonos még Magyarországon kezdte el használni a szolgáltatást és mindennel meg volt elégedve, mivel mindig pontosan tudta, hogy hol jár a gyermeke, jelzett a rendszer, ha a biztonsági zónát átlépte vagy a PÁNIK GOMBot használta a lurkó. Pár hónapnyi magyarországi tartózkodás után az egész család átköltözött Kínába a föld másik felére.
Mi történt? Költöztél már külföldre? Milyen messzire költöztél?
A legtöbb ismerősünk, akik külföldön kaptak munkát általában Európán belül költöztek és telepedtek le, így nem volt akkora a váltás. Számukra az óra használatában nem történt változás, így semmilyen panasszal sem éltek.
Ahhoz, hogy a költözés zavartalan legyen EU tagként nem sok nehézség került elő, mert:
- ugyanazok a cégek szolgáltatnak
- EU állampolgárként bejelenteni a TV-t vagy a közüzemi számlákat pont olyan, mint Magyarországon
- ugyanazok a műholdak szolgálják ki a GPS adókat
- ugyanazok szolgáltatások elérhetők
- a lista szinte a végtelenségig folytatható, mert az EU mindent egységesen szabályoz
A lényeg, hogy egy átlagos nap Magyarországon és Franciaországban is kb ugyanolyan.
DE mi a helyzet Ázsiában? Mi a helyzet a világ másik felén?
Hosszan lehetne sorolni a különbségeket, mert szinte mindenben van különbség, viszont a történtet szempontjából a legfontosabb tényezők: Google Maps és szolgáltatásai hozzáférése.
Ahogy már a bevezetőben is szóba került egy központi tűzfal „védi” a lakosságot az internet hazugságaitól, így nem érhető el vagy csak korlátozottan érhető el több Európában mindennap használt szolgáltatás pl. Google Maps vagy a Facebook.
Mi a fő probléma?
A GPS koordináták megjelenítéséhez szükség van egy térképkre. A KidFit intelligens okosóra a Google Maps szolgáltatásait használja, amely nem érhető el Kínában.
A következmények:
- A kapott pozíció nem illeszkedik a Google térképre
- Hiába van meg a megfelelő pozíció, nem lehet beazonosítani, hogy hol van a gyerek
- Nem lehet rendeltetésszerűen használni a KidFit intelligens okosórát
Mi okozta a problémát?
A KidFit intelligens okosórából többféle verzió létezik, hogy a földrajzi korlátokat áttörje és az egyes országokra jellemző speciális feltételeknek megfeleljen. Mi egy olyan verziót értékesítünk, amely Európára van optimalizálva, az itteni feltételek mellett tud optimálisan működni. Tehát Kínában nem üzemelhetett, mert a Google Maps szolgáltatásai korlátozva vannak, amely a rendszer alapját képezi.
Sajnos a rendelés leadásakor nem volt tudomásunk arról, hogy az órát Kínában szeretnék használni, viszont ennek hatására már fel tudunk készülni az ehhez hasonló esetek kezelésére. Szoros együttműködésben vagyunk a gyártóval, így ezt a helyzetet is tudtuk orvosolni. Nem veszítettük el a felhasználót, mert pontosan és precízen tudtunk reagálni egy ilyen extrém helyzetre: a gyártó segítségével egy kínai felhasználásra kalibrált KidFit intelligens okosórát küldtünk ügyfelünknek.